Prek digitalnih delavnic izboljšajte tehniko teka

Z različnimi strokovnjaki do zdravega, aktivnega načina življenja.

Že vrsto let vas vabimo k udeležbi na Triglav, vse leto pa vas tudi spodbujamo, da ohranjate kondicijo, izboljšujete tehniko teka in skrbite za zdrav življenjski slog. Da na tej poti niste sami, smo za vas pripravili različne digitalne delavnice v sklopu tehnološkega centra Triglav Lab.

Izboljšajte tehniko teka

Tek v zdravih mejah velja za zelo koristno obliko rekreacije. Po zagotovilih psihologa prof. dr. Tušaka namreč spodbuja zdravo delovanje krvožilnega sistema. Z njim nižamo telesno težo, služi pa tudi kot oblika preventive pred padci v starosti in podobnimi nevšečnostmi. Tek in redna vadba pa pozitivno vplivata tudi na miselne procese.

 

Pozitivnih lastnosti rekreativnega teka je torej veliko, a fizioterapevt Tomaž Fuchs pri svojem delu opaža večje število napak pri teku in zato tudi poškodb.

 

Tek morate jemati resno in se nanj ustrezno pripraviti, poiskati trenerja, ki bo aktiviral celoten gibalni sistem. Najslabše je verjeti, da vse zmorete sami.

 

Tudi v zavarovalnici se zavedamo, da je pri teku veliko napak, zato vsako leto poleg teka organiziramo tudi priprave, v pomoč pri izboljšanju tehnike teka pa so vam lahko tudi naše štiri brezplačne digitalne delavnice.

 

Izboljšajte kondicijo s pomočjo tehnike vizualizacije

Z uporabo tehnike vizualizacije imenovane Mentalni video lahko povečate učinkovitost postavljanja ciljev, izboljšate kakovost vašega življenja in povečate psihofizično kondicijo.

 

Tehniko Mentalni video, avtorja Jose Silva, uporabljajo številni športniki za izpopolnitev svojih spretnosti.

 

Za pripravo na športna tekmovanja s pomočjo te tehnike vizualizacije, ki jo je na delavnici predstavila Brigita Langerholc Žager, uspešna slovenska atletinja, olimpijka in Bloudkova nagrajenka, športniki ustvarjajo mentalne podobe gibov, ki jih želijo oponašati v resnici.


Tehnika teka s priznanima tekaškima trenerjema


Tek, ki sicer velja za naravno gibanje človeka, je precej kompleksen, zato ne čudi, da se številni poškodujejo, ker to ne počnejo pravilno.

 

Mnogi tekaški trenerji namreč opažajo, da je pogosta napaka tekačev že nepravilni položaj bokov oziroma medenice, kar pa lahko vodi do poškodb.

 

Poškodbe lahko odpravimo z nekaj vaje pravilne tehnike teka. O slednji sta na digitalnem klepetu spregovorila tekaška trenerja Blaž Kavčič in Klemen Dolenc.

 

Delavnica je primerna za vse ljubitelje teka in za vse, ki se s tekom šele spoznavate.


Prehrana za rekreativne športnike

Prehrana je pomemben dejavnik življenjskega sloga vsakega posameznika in lahko pripomore k uspešni tekaški formi  ter vzdrževanju dobre telesne pripravljenosti pri vseh športnih aktivnostih.

 

Vsak izmed nas ima svoj življenjski slog in z njim prehranjevalne navade ter razvade.

 

S študentko medicine, 2-kratno Ironman triatlonko in rekreativno tekačico Ano Karin Kozjek ter njeno mamo zdravnico in več 10-kratno Ironman triatlonko dr. Nado Rotovnik Kozjek, ki pravita, da se sami največ naučita iz lastnih napak in izkušenj, smo se na digitalnem klepetu pogovarjali o prehrani rekreativnih športnikov.


Poškodbe rekreativnih športnikov 

Tekaške poškodbe so pogoste tako pri rekreativnih kot tudi profesionalnih športnikih. V sodelovanju s Triglav, Zdravstveno zavarovalnico, smo organizirali posvet s priznanim ortopedom Bogdanom Ambrožičem.

 

Z dr. med., spec. ortopedom smo govorili o najpogostejših poškodbah, ki so posledica rekreativnih športov.

 

V sklopu digitalnega dogodka smo spregovorili o poškodbah pri različnih rekreativnih športih, o tem, kaj lahko naredimo, da jih preprečimo ter kako ob nastanku poškodb ukrepamo. Predstavljeni so tudi načini zdravljenja različnih poškodb, v drugem delu pogovora, pa pa je čas namenjen odgovorom na vprašanja udeležencev.


zdravje, preventiva, prosti čas, aktivno življenje
Ne zamudite ničesar!

Izbor najnovejših zgodb in nasvetov za brezskrbno zdravo in aktivno življenje, enkrat na mesec v vašem e-nabiralniku.